Môžu za krv v stolici partnerky naozaj hemoroidy?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

partnerka má dlhodobo problémy s vyprázdňovaním. Najprv si všimla jasnočervenú krv na toaletnom papieri, potom po mesiaci aj v mise. Teraz už má krv v stolici asi 2x mesačne. Lekárka jej bez vyšetrenia povedala, že je to tvrdšou stolicou a hemoroidmi. Nemá však žiadne príznaky, ani svrbenie, ani pálenie konečníka.

Bojím sa, aby nemala rakovinu hrubého čreva. Sledujem jej stolicu pravidelne, zväčša sa mi javí v poriadku. Včera sa sťažovala na bolesti v podbrušku, také pichanie pri dotyku. Bol som s ňou u jej doktorky. Poslala ju na gastro, čakáme na termín.

Môžu to byť naozaj hemoroidy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených ťažkostiach je potrebné doplniť kolonoskopiu. Takto sa nedá povedať diagnóza, ale najčastejšie ide o vnútorné hemoroidy.

Po kolonoskopii Vám lekár povie hneď výsledok.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková