Na aké vyšetrenia mám ísť, keď mám problémy s pankreasom?

Zodpovedané
24. sep 2019

Dobrý deň,

prosím o vysvetlenie výsledkov z magnetickej rezonancie.

Objemnejší chvost pankreasu do 30 mm, pankreas ostro ohraničený. Inak ostatné ok.

Kedysi som mala problémy 6 rokov dozadu. Pankreatické enzýmy som mala len mierne zvýšené. Norma do 0,50 a ja som mala 0,60. Bilirubin som mala vysoký, no ten mám zvýšený stále.

Bolo to uzavreté ako pankreopatia. Bola som hospitalizovaná, mala som diétu a tým to skončilo.

Mám žiadať kontrolu?

Na aké vyšetrenia by som mala ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zvyčajne sa k výsledkom vyšetrenia vyjadrí vždy lekár, ktorý žiada dané vyšetrenie.

Problémy s pankreasom rieši gastroenterológ. Tak by ste mali byť u neho vyšetrená s uvedeným MR výsledkom a gastroenterológ sa rozhodne, či je potrebné realizovať iné vyšetrenia a či sú potrebné pravidelné kontroly.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková