Na krku som si našla guľku. Ide o uzlinu?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na ľavej strane krku som si nahmatala pohyblivú guľku. Už druhý mesiac mám príznaky alergie.
Raz mám upchatý nos, raz mi z neho tečie. Pri pobyte vonku mi občas slzia oči.

Môže to spolu súvisieť?

Ide o uzlinu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, vo Vašom prípade pôjde najskôr o zdúrenú lymfatickú uzlinu, ktorá môže súvisieť napr. s infekciou, s alergiou, so zhoršeným ekzémom.

Pri alergii sa pacientom podávajú anthistaminiká, ktoré zmierňujú prejavy alergie a malo by dôjsť k zmenšeniu uzliny.

Ak bude lymfatická uzlina stále zväčšená alebo sa bude zväčšovať, mali by ste navštíviť Vášho lekára a alergológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková