Našla som si akoby vyrážku na intímnych miestach, čo to môže byť?

Zodpovedané
13. okt 2018

Dobrý večer,
už dlhšiu dobu, cca 3 mesiace, mám na prirodzení vedľa klitorisu na pyskoch ako keby vyrážku. NEiem, či je vyrážka správny výraz, možno nejaký pupienok alebo výrastok. Je to maličké, nebolí to, len svrbí, keď sa toho dotknem. Za túto dobu sa to ani nijak nezväčšilo. Myslela som, že to samé zmizne, ale stále to tam je a len to svrbí.
Vedeli by ste mi poradiť, čo by to mohlo byť? Mám zájsť na kožné, alebo ku gynekológovi?
Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,
pri tomto type problému je najvhodnejšie dermatovenerologické vyšetrenie, takýto nález treba zhodnotiť až po klinickom vyšetrení pacientky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková