Našla som si hrčku za uchom. Mám ísť k lekárovi?

Zodpovedané
30. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Za uchom som si našla tvrdú hrčku a už je tam tretí týždeň. Nemení sa a ani nemizne.

Mám navštíviť lekára?

Na aké vyšetrenia ma pošle?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôležitá je veľkosť hrčky, ak je väčšia ako 1 cm a zväčšuje sa, vtedy je vhodné vyšetrenie u lekára.

Zväčšená lymfatická uzlina môže pretrvávať aj mesiac po infekcii. Pri zväčšených lymfatických uzlinách sa odoberá krv, aby sa mohol vyšetriť krvný obraz a doplní sa sonografické vyšetrenie uzlín na krku.

Podľa výsledkov sa určí, či je potrebné hematologické alebo iné odborné vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková