Nechuť do jedla v 8. mesiaci tehotenstva. Mám jesť nasilu?

Zodpovedané
11. mar 2021

Dobrý deň,

som v ôsmom mesiaci tehotenstva a prestalo mi chutiť jesť. Telo si nevyžaduje veľa stravy a nasilu to ide ťažko. Raňajky, obed a večeru mám vždy. Pomedzi to jogurt alebo ovocie.

Od začiatku tehu som pribrala 11 kg. Pred tehu som mala BMI 22.

Mám sa do jedla nútiť, alebo nemusím jesť nasilu a dieťatko si potiahne zo zásob?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

počas tehotenstva by ste mali denne prijímať dostatok vitamínov a minerálov, strava by mala obsahovať veľa zeleniny a ovocia.

Na zvýšenie chuti do jedla môžete vyskúšať užívať B-komplex.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková