Necítim chuť do jedla. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
27. okt 2020

Dobrý deň,

dcérka ochorela a my s mužom sme chorobu dostali od nej. U dcérky v škôlke sa objavil koronavírus. Boli sme sa dať testovať a výsledky sú negatívne.

Odkedy som ochorela, tak ma škrabalo hrdlo a mala som sopeľ. Trošku ma dusilo. Týždeň necítim chuť do jedla. Čuch mám v poriadku.

Čo mi odporúčate?

Kedy sa mi stav zlepší?

Ďakujem

Dobrý deň,

chuťová dysfunkcia sa objavuje u ľudí s Covid-19 u cca 54% pacientov s miernou formou tohto ochorenia. Ak bol test na Covid-19 negatívny, tak si treba odsledovať zdravotný stav, pretože v čase testovania ste možno neboli infekčná.

V prípade akéhokoľvek zhoršenia kontaktujte Vášho praktického lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková