O aký problém ide, keď manžela stále svrbí hrudník?

Zodpovedané
28. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho 24 ročného manžela, ktorého stále svrbí hrudník. Nemá žiadne vyrážky, len neznesiteľné svrbenie. A sťažuje sa na bolesť pod pravým rebrom a celej strany.

Čím to môže byť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak pociťuje svrbenie iba pár dní a má aj bolesti, tak môže ísť o začínajúci herpes zoster.

Ak má tento problém dlhodobo, tak by mal navštíviť svojho lekára, ktorý mu pravdepodobne urobí krvné testy a predpíše lieky proti svrbeniu. Avšak to musí zvážiť lekár, ktorý ho vyšetrí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková