O aký zdravotný problém sa môže jednať, keď ma bolí koleno?

Zodpovedané
11. júl 2019

Dobrý deň,

mám bolesť v jabĺčku. Keď mám nohu v kľude, tak ma v spánku budí bolesť. Pri chôdzi v zhybe cítim ako keby ma ťahalo celé lýtko. Spôsobuje mi to ostrú bolesť pri chôdzi.

Našla som si fliačky a možno ide o popraskané žily. Problémy s kolenom som nikdy nemala. Nohu som si nikde nebuchla a ani som nespadla. Keď si čupnem, a chcem sa postaviť, tak bolesť je silná.

O aký problém sa môže jednať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s uvedeným ťažkosťami by ste mali absolvovať ortopedické vyšetrenie. Diagnóza sa môže určiť až na základe klinického vyšetrenia, kedy si lekár všíma rozsah pohybov kolena. Následne sú indikované zobrazovacie vyšetrenia ako napr. RTG alebo magnetická rezonancia.

Kolenný kĺb je najzložitejší kĺb v ľudskom tele, to znamená, že sa skladá z mnohých štruktúr. Z toho vyplýva, že bolesti kolena majú veľa príčin, preto základom diagnostiky je podrobné vyšetrenie u špecialistu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková