O čom vypovedajú moje hodnoty anti HSV?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

v testoch pohlavných chorôb mi vyšli nasledujúce hodnoty k ochoreniu herpes:

Anti HSV 1/2 IgM 0,85
Pričom <0.9 negatívne | >= 0.9 - <=1.1 hraničné | > 1.1 pozitívne

Anti HSV 1/2 IgG >160 U/ml
Pričom < 18 negatívne | >= 18 - < 22 hraničné | > 22 pozitívne

Je, prosím, možné z týchto čísel odčítať, kedy aspoň približne prišlo k infekcii?

Ide o prekonanú infekciu v poslednej dobe, vzhľadom na takmer hraničné hodnoty IgM a veľmi vysoké hodnoty IgG?

Alebo nie je možné podľa týchto hodnôt určiť či sa jedná o infekciu v posledných týždňoch - mesiacoch, alebo napríklad rokoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa výsledkov sa dá usúdiť, že ste prekonali toto ochorenie, avšak nedá sa presne povedať, kedy. Množstvo vytvorených protilátok je u každého individuálne, teda niekto môže mať hodnotu po prekonaní 15 a niekto 120, záleží to od imunitného systému.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková