Odhalia pečeňové testy alkoholizmus?

Zodpovedané
21. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 36 ročného manžela, ktorý má nadváhu. Má problém s opakovanými zápalmi hrubého čreva, steatózu pečene a hypertenziu. Berie lieky na tlak a na znižovanie tukov.

Manžel nedodržiava žiadnu životosprávu. Problém je, že každý deň si musí dať tvrdý alkohol.

Odhalia pečeňové testy alkoholizmus?

Na zvýšenú hodnotu má svoje výhovorky. Nečudujem sa, že mu je zle. Veď telom mu prešlo už desiatky litrov vodky. On svoj problém nevidí a neuvedomuje si ho.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe krvných testov vieme posúdiť, či pacient pije alkohol.

Manželovi by možno pomohli psychologické sedenia, ale to musí chcieť on sám.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková