Odporúčate mi očkovanie proti Covid-19, keď mám vrodený trombofilný stav?

Zodpovedané
24. feb 2021

Dobrý deň,

budem mať 68 rokov a potrebovala by som vedieť, či je pre mňa bezpečné očkovanie proti Covidu. Mám vrodený trombofilný stav FV Leiden a tiež M Gilbert - homozygot.

Prekonala som slabú mozgovú príhodu, čo som nevedela čo sa deje. Neskôr som bola na magnetickej rezonancii a v cieve mi zostala stvrdnutá kvapôčka krvi. Neurológ mi povedal, že už sa nedá odstrániť a teraz mám obavy z očkovania.

Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

očkovanie je pre Vás vhodné aj s uvedenými diagnózami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková