Odporúčate očkovanie proti Covid-19 v 35. týždni, keď mám problémy s pečeňou?

Zodpovedané
28. nov 2021

Dobrý deň,

som v 35. týždni tehotenstva a mám problémy s pečeňou. V prvom tehotenstve pred cca 5 rokmi som prekonala zápal pankreasu, žlčníka a pečene. Problémy začali počas tehotenstva a pokračovali ešte cca 3 mesiace po pôrode.

Mam aj stále nevoľnosti od samého začiatku. Beriem Degan, Nolpazu, Ganaton, Pankreolan. Všetko podľa potreby, snažím sa čo najmenej Som chudokrvná.

Covid som prekonala chvíľu pred otehotnením v marci s veľmi zlým priebehom. 3 týždne som mala antibiotiká. Bojím sa ďalšej nákazy, ale aj očkovania.

Čo mám robiť?

Mám sa dať zaočkovať?

Mimo tehotenstiev som v poriadku a nemám žiadne závažnejšie problémy.

Ďakujem

Dobrý deň,

aj s uvedenými diagnózami sa môžete dať zaočkovať v tomto štádiu tehotenstva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková