Odporúčate ženám, ktoré plánujú otehotnieť očkovanie proti Covid-19?

Zodpovedané
30. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania.

Odporúčate ženám, ktoré plánujú otehotnieť očkovanie proti Covid-19?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nie ste tehotná, tak si myslím, že by ste sa mali dať zaočkovať. Rozhodnutie je však na Vás.

Štúdie na zvieratách nepreukázali žiadne škodlivé účinky po podaní očkovacej látky proti Covid-19 počas tehotenstva, ale existuje len veľmi málo údajov o použití tejto očkovacej látky počas tehotenstva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková