Páli ma koža na hlave, tŕpnu mi prsty a bolí ma hlava. O aký zdravotný problém ide?

Zodpovedané
27. sep 2021

Dobrý deň,

už piaty deň ma bolí hlava, hlavne temeno a vzadu. Páli ma koža na hlave, tŕpnu mi prsty na nohe aj ruke. Občas aj pery, zle sa mi pozerá, občas sa mi zatočí hlava.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pálenie hlavy môže byť prejavom pásového oparu. V úvode pacienti pociťujú pálenie hlavy a následne sa objavia typické herpetické kožné prejavy. Tŕpnutie prstov na končatinách je najčastejšie prejavom tetánie.

Ďalej problém s krčnou chrbticou môže spôsobiť závraty a bolesť v oblasti záhlavia.
Vaše symptómy teda môžu byť prejavom rôznych ochorení, preto by bolo najvhodnejšie konzultovať neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková