Po pôrode sa mi vrátila úzkosť a strach. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

mám štvormesačného syna a užívam antidepresíva. Bola som na liečení na agorafóbiu a panickú poruchu. Po pôrode sa mi to vrátilo späť a opäť sa liečim.

Doteraz bolo všetko v poriadku, užívala som si synčeka, no dnes mi začali úzkosti a zrazu strach, že ako budem vychovávať syna a čo s nim budem robiť celé dni. Proste zrazu ako keby som stratila úplný záujem a materinské city.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa vrátili a zhoršili ťažkosti s úzkosťou a lieky, ktoré beriete nezaberajú, tak mali by ste konzultovať Vášho psychiatra ohľadom úpravy liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková