Po prekonaní Covid-19 mi začalo zvláštne búšiť srdce. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
18. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na začiatku roka som mala Covid-19 a počas tohto ochorenia mi začalo čudne búšiť srdce. Vo februýri som mala Holter, prikladám výsledky.

Bola som aj na echo srdca a všetko v poriadku. Bolo mi povedané, bolo že je to neškodné. Je to však nepríjemné, opakuje sa to každý deň a dosť často.

Je to podľa Vás v poriadku?

Čo iné mi môže spôsobovať takéto čudné búšenie srdca?

Ďakujem

Dobrý deň,

Ak máte spomenuté vyšetrenia v poriadku, tak naozaj môže ísť o postcovidový syndróm. Dôležité je pokračovať vo vitamínoterapii, ďalej môžete ešte denne užívať preparáty horčíka.

Búšenie srdca môže ešte spôsobovať problém so štítnou žľazou alebo úzkostná porucha.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková