Pocit ťažkej nohy od kolena dolu. O aký problém ide?

Zodpovedané
18. júl 2020

Dobrý deň,

mám 30 rokov a som na materskej s deťmi. Mávam pocit ťažkej nohy od kolena smerom dole. Niekedy cítim ako keby mi tá moja puchla, ale nevidieť nič. Občas cítiť aj trošku bolesť v prednej časti pri kosti - taký kúsok. Nemám kŕčové žily a myslím, že mám dostatok pohybu pri deťoch.

Fajčím občas jednu - dve cigarety, stravujem sa zdravo.

Čo s tým?

Treba navštíviť lekára, alebo sa dá pomôcť si nejakými voľné dostupnými liekmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedené ťažkosti môžu byť prvým prejavom kŕčových žíl, pritom kŕčové žily nemusia byť viditeľné.

V týchto prípadoch by Vám mohol pomôcť Detralex. Je to liek na lekársky predpis, ktorý by mal zmierniť uvedené ťažkosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková