Pod kolenom mám cystu a bolí ma noha. Čo mi môže byť?

Zodpovedané
19. sep 2019

Dobrý deň,

som 4 mesiace po operácii meniskusu. Pod kolenom sa mi urobila 8 mm cysta.

Môj doktor začína robiť až 28.9.2019. Nohu nemám opuchnutú. Viac to bolí vzadu zhora a bolesť ide až do lýtka. Cítim tŕpnutie a mravčenie. Neviem, či ma bolí cysta a či niečo iné.

Čo mi môže byť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o dráždenie nervu, ktorý je dráždený napr. cystou alebo opcuhnutými okolitými štruktúrami.

Presná príčina sa určí až na základe vyšetrenia u lekára.

Do vyšetrenia u Vášho ortopéda môžete užívať lieky tlmiace bolesť, ako napr. Brufen, Voltaren 2xdenne (treba užiť po jedle) a k tomu Milgammu alebo Revitanerv.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková