Pokiaľ sú dva výsledky EKG v poriadku, môže byť jeden horší a iný lepší?

Zodpovedané
20. dec 2022

Dobrý deň,

mám 26 rokov a užívam Egilok 1/4 až 1/2 tablety denne. V piatok som bola u kardiológa, lebo som mala bolesti na hrudi. EKG a aj krv boli v poriadku, ale lekár mi odporučil, aby som prišla o pár dní na kontrolu. Aj tentoraz bolo všetko v norme. Akurát lekár sa vyjadril, že toto druhé EKG je lepšie ako predchádzajúce. Viac ku tomu nič nehovoril, neviem ako to myslel.

Pokiaľ sú dva výsledky EKG v poriadku, môže byť jeden horší a iný lepší?

Ďakujem

Dobrý deň,

na prvom EKG mohli byť prítomné nešpecifické zmeny, ktoré nesvedčili zatiaľ pre žiadnu diagnózu. Na kontrolnom EKG však už neboli.

Ak by išlo o významné zmeny, tak by to Váš kardiológ určite riešil.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková