Poradíte mi ohľadom nefrotického syndrómu?

Zodpovedané
14. apr 2021

Dobrý deň,

už pol roka sa mi znižuje Prednison z 20 mg a momentálne som na 5. Posledné 2 mesiace mám opuchy ráno zo zadržanej vody. Bola som s tým u lekára a výsledky boli všetky v poriadku.

Nijako mi nepomohol, len mám piť menej vody. To mi však nepomáha. Ani diuretiká, po vysadení sa to vráti.

Keby som si vyžiadala Solumedrol s tým, že by ma v nemocnici zbavili opuchov a vody je možné opäť pokračovať v 5 mg Prednisone?

Alebo musím brať vysoké dávky a postupne ich znižovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nefortický syndróm je ochorenie, ktoré lieči nefrológ. Samotným prejavom ochorenia sú opuchy.

Kortikoidy ako lieky majú aj svoje nežiadúce účinky a sa nemôžu len tak vysadiť zo dňa na deň. To, že by ste v nemocnici dostali Solumedrol a následne prejdete na prednison v nízkych dávkach Vám nezaručí, že sa zbavíte opuchov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková