Poradíte mi účinnú liečbu na zápal priedušiek v tehotenstve?

Zodpovedané
26. mar 2019

Dobrý deň,

som tehotná, mám zápal priedušiek, som zahlienená, kašlem a začínam vykašliavať hlieny. Lekárka mi povedala, že mi nič predpísať nemôže

Poradíte mi účinnú liečbu, aby som sa z toho dostala?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade vlhkého kašľa sa môžu podávať preparáty s obsahom skorocelu (napr. Stop-kašeľ sirup).

V 2. a v 3. trimestri sa môže podávať brohhexín (napr.Bromhexin), ambroxol (napr.Ambrobene) a N-acetylcysteín (napr.ACClong), avšak iba po zvážení prínosov a rizík.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková