Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prečo chodím často na veľkú potrebu?

Zodpovedané
17. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už tretí deň mám problém, že keď niečo zjem, tak o chvíľu dostanem krč a musím utekať na veľkú potrebu. Vyprázdnenie má úplne normálnu konzistenciu, žiadna hnačka. Akurát je tam prítomný viditeľnejší žltohnedý hlien.

Inak som v pohode hneď po vyprázdnení. Dlhšiu dobu užívam probiotiká v rámci prevencie. Od leta mám kožné problémy na tvári. Z krvi som mala na jeseň jemne zvýšeného helikobaktera, v stolici sa nepotvrdil. Na gastre to so mnou odmietol riešiť, lebo dojčím.

Na moje naliehanie mi spravili krvný test na intoleranciu laktózy, HIT a lepok - negatívne. A s kožnými problémami som bola u kožnej. Dostala som mastičky, ktoré len zjemnili problémy. Okolo Vianoc mi robili sono vnútorných orgánov. V žlčníku mám trochu piesku, nič na riešenie nenašli.

O aký problém môže ísť?

Akého odborníka mám navštíviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak chodíte iba tri dni častejšie na veľkú potrebu, tak si nemyslím, že ide o závažný zdravotný problém, najskôr môže ísť o virózu, preto je vhodné užívať probiotiká, čierne uhlie a držať diétu, obmedziť mliečne výrobky, piť veľa tekutín a jesť prevažne suché pečivo aspoň dva až tri dni.

Ak by ste mali hnačky viac ako tri týždne alebo by sa objavili horúčky a silné bolesti brucha, tak v tomto prípade by ste mali vyhľadať Vášho lekára.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková