Prečo cíti stará mama bolesť stehna počas chôdze?

Zodpovedané
31. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej starej matky. Trápi ju bolesť stehna počas chôdze. Stúpi na nohu a bolí ju to v mieste, kde začína noha - horná časť stehna pod bruchom. Cíti pichľavú bolesť. Keď sedí, tak ju to nebolí. Bolesť cíti iba keď stojí a pri pohybe nohou. Má osteoporózu.

Môže mať zlomenú kosť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

uvedené ťažkosti môžu mať mnoho príčin.

Môže ísť o zablokovaný nerv, poškodený sval, zápal šliach, poškodenie bedrového kĺbu. Nemyslím si, že ide o zlomenú kosť.

Na presné určenie diagnózy je potrebné klinické vyšetrenie pacientky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková