Prečo cítim horkú chuť v ústach?

Zodpovedané
29. jún 2019

Dobrý večer,

už asi dva mesiace pociťujem horkú chuť v ústach. Je to veľmi nepríjemné, vždy musím ísť vypľuť sliny. Tento problém mám od obdobia, keď som prestala brať hormonálnu antikoncepciu.

Horká chuť sa objaví niekedy aj 4x za deň a niekedy vôbec.

O aký problém sa môže jednať a čo by mi mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

horkosť v ústach má mnoho príčin. K najčastejším patrí premnoženie baktérii v ústnej dutine a zápal ďasien. Horkosť v ústach spôsobuje aj pálenie záhy, teda refluxná choroba pažeráka alebo pri Helikobakterovej infekcii.

Niektoré ženy pociťujú horkosť v ústach v priebehu menštruačného cyklu, pretože sa menia hladiny hormónov. Antibiotiká a lieky proti depresii majú vedľajší účinok horkosť v dutine ústnej. Niekedy ide iba o psychický problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková