Prečo cítim mravčenie v ruke a tŕpnu mi nohy?

Zodpovedané
18. máj 2019

Dobrý deň,

každý deň pracujem na notebooku 8 hodín a už asi tri mesiace sa každú noc budím na mravčenie v pravej ruke a na tŕpnutie nôh.

Aká je príčina mravčenia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
mravčenie v rukách môže byť spôsobené dráždením nervov, ktoré prechádzajú končatinou. Nervy sú dráždené napr. opuchnutými okolitými štruktúrami, poškodenými kĺbmi alebo poškodenou krčnou chrbticou. K poškodeniu uvedených štruktúr dochádza najčastejšie pri dlhodobom jednostrannom preťažení končatiny, teda aj pri práci s notebookom. Pri tomto probléme je vhodné užívať preparáty s obsahom vitamínov B, napr. Revitanerv alebo Milgamma. Ak sa ťažkosti nezmiernia, tak by Ste mali navštíviť neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková