Prečo cítim pulzovanie brušnej aorty?

Zodpovedané
25. dec 2021

Dobrý deň,

mám 19 rokov a už asi 2 mesiace pociťujem silnejšie pulzovanie brušnej aorty. Nemám žiadne choroby a ani nepociťujem bolesť. Aj voľným okom je viac vidno, že mi vibruje koža.

Viem, že pulzovanie je normálna vec. Ale niekedy je to fakt silné a mám pocit ako keby mi v bruchu búšilo srdce. Je to celkom nepríjemné.

Kvôli čomu to môžem pociťovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

štíhli ľudia pociťujú pulzáciu aorty. Pri búšení srdca je teda normálne, že pociťujete aj búšenie v oblasti brucha. Ak sa búšenie objavuje často, tak treba pátrať po príčinách. Preto by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková