Prečo cítim tlak na ľavom prsníku?

Zodpovedané
22. nov 2019

Dobrý deň,

začala som pravidelne cvičiť a beriem najslabšie lieky na tlak. Na prsníku na ľavej strane cítim tlak.

Prečo je tomu tak?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tlak na hrudníku je veľmi nešpecifický prejav. Chýba presný popis ťažkosti ako napr. kedy sa objaví bolesť, charakter bolesti, vyžarovanie bolesti, či sú bolesti viazané na pohyb.

Príčina môže byť svalového, kostrového, srdcovo-cievneho alebo gastro pôvodu. Pri bolestiach na hrudníku by sa malo realizovať vyšetrenie u Vášho lekára, kedy sa urobí EKG vyšetrenie a následne sa Váš lekár rozhodne, či je potrebné realizovať ďalšie vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková