Prečo cítim tlak na nose a čele po magnetickej rezonancii?

Zodpovedané
27. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi pred 2 týždňami som bola na magnetickej rezonancii hlavy kvôli migrénam s aurou. Mám a vertigo polohové, ktoré pri manévri odznie. Bola mi pichnutá aj kontrastná látka Gadovist.

Po štyroch dňoch mám ako keby suché oči, takže používam kvapky. Odvtedy som mala asi 3x migrénu s aurou a 3x sa mi stalo ale v iný deň ako keby mi zamrzlo čelo a nos. Bol to veľmi nepríjemný pocit.

Výsledok magnetickej bol negatívny. Najviac ma trápi to ako keby stŕpnutie čela a nosa. Niekedy mám pocit ťažkého pregĺgania, ktoré potom odznie. O pár dní sa to objaví zase a trvá to asi pol hodinu.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte MR mozgu v poriadku, tak stŕpnutie nosa a čela môže súvisieť s tetániou, teda zvýšenou neuromuskulárnou dráždivosťou.

V tomto prípade je vhodné užívať preparáty horčíka a vitamíny skupiny B.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková