Prečo cítim tlak v záhlaví a bolí ma hlava?

Zodpovedané
29. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pri poslednej návšteve zubára - plombovanie zuba - mi dal doktor injekciu od bolesti. O 2 dni ako keby som mala tlak v podnebí. Potom ako keby mi opuchlo hrdlo. Myslela som si, že mám alergickú reakciu na nejakú potravinu. Občas ma boli v hrdle, potom to prejde.

Mala som aj zápal, ale ten tiež prešiel po antibiotikách. Posledné týždne ma boli hlava a cítim tlak v záhlaví. Tŕpne mi niekedy noha, ľavá ruka ako keby sa triasla. Možno je to od chrbtice. Ten tlak vzadu v hlave ma desí. Aj sa mi ťažšie artikuluje. Mám točenie hlavy. Keď ležím, tak mám pocit, že mi exploduje hlava, alebo sa zbláznim. Bola som už aj u doktorky, ale ešte stále neviem čo to môže byť.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť hlavy v záhlaví a točenie hlavy najčastejšie spôsobuje problém s krčnou chrbticou, napr. stuhnuté svaly, poškodené medzistavcové platničky.
V tomto prípade sú indikované Cnkenoniesndiru.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková