Prečo dlhodobo pociťujem sťažené dýchanie?

Zodpovedané
1. mar 2023

Dobrý deň,

už rok ma trápi sťažené dýchanie. Absolvovala som rôzne vyšetrenia od kardiológa cez holter či spirometriu. Nebola som len na RTG, lebo som tehotná. Pociťujem aj pálenie v nose, hlavne v nákupných centrách. Užívam Aerius, no nezaberá.

Prečo dlhodobo pociťujem sťažené dýchanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte uvedené vyšetrenie, tak sťažené dýchanie, (pocit na hrudníku), môže spôsobiť tetánia, panická alebo úzkostná porucha.

Ak je sťažené dýchanie spôsobené zhoršeným dýchaním cez nos, tak je potrebné ísť na ORL.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková