Prečo je moje CRP až také vysoké?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

bola som chorá a užívala som týždeň celé balenie antibiotík Penlac. Tri dni som mala pokoj a potom sa to celé vrátilo. Mala som teplotu 38,5°C, kašeľ, ktorý predtým nebol, zelené sople, bolesť hlavy a hrdla. Kontaktovala som doktorku, tá mi vzala krv. Mala som CRP 58, čo ma vystrašilo, lieky mi zatiaľ nepredpísala, čakám na výter z hrdla a nosa.

Prečo je moje CRP až také vysoké?

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnota CRP je zvýšená, ale nie až tak veľmi, že by ste mali mať obavy. Ak Vám nezabral penicilín, tak je lepšie odobrať stery, počkať dva dni na výsledok a následnú antibiotickú liečbu zvoliť podľa výsledkov sterov. Hodnota CRP svedčí o baktériovej infekcii.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková