Prečo ma bolí čelusť a tŕpne mi tvár?

Zodpovedané
4. jún 2019

Dobrý deň,

boli ma čeľusť a kosť. Ťahá sa to až k uchu. Tŕpne mi tvár a vyskočila mi aj uzlina vo vlasatej časti. Nie je to zatiaľ žiadna silná bolesť, ale je to obťažujúce.

Mám osmičku, ktorá sa už 6 rokov postupne prerezáva a krivo rastie smerom k jazyku. Pred dvomi rokmi som brala antibiotiká pre zápal.

Mám uvedené bolesti kvôli krivej osmičke?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

uvedené ťažkosti môžu mať súvis s prerezávajúcou osmičkou, alebo sa môže jednať o zápal trojklanného nervu, ktorý prechádza touto oblasťou.

V liečbe sa v obidvoch prípadoch odporúčajú lieky tlmiace bolesť. Ak sa príznaky nezmiernia, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková