Prečo ma bolí chrbtica?

Zodpovedané
5. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už dlhšiu dobu ma občas silno bolí chrbtica. A to konkrétne na pravej strane pod rebrami. Našla som si tam aj hmatateľnú tvrdú hrču. Neviem odkedy ju tam mám, ale je to už dlhšie.

O aký problém sa môže jednať a k akému lekárovi by som mala ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určite by ste mali navštíviť Vášho praktického lekára, ktorý Vás vyšetrí a podľa toho odošle na odborné vyšetrenie, pravdepodobne ortopedické.

Taktiež by bolo vhodné urobiť sonografické vyšetrenie útvaru, ktorý ste si nahmatali. Môže ísť o lipóm - tukový útvar, ateróm - útvar vyplnený hnisom alebo o zväčšenú lymfatickú uzlinu. Presný popis bude až na základe sonografického vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková