Prečo ma bolí krk v mieste uzlín?

Zodpovedané
31. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už tretí deň ma bolí krk zvonku tam, kde sú uzliny. Keď prehĺtam, tak cítim bolesť. Hrdlo mám čisté, veľmi sa potím. Mám pocit ako keby niečo prechádzalo cezo mňa. Cítim aj tlak v ušiach, teplotu zatiaľ nemám.

O aký problém ide?

Ako si môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte horúčky a povlaky v ústnej dutine, tak najskôr pôjde o vírusovú infekciu horných dýchacích ciest.

Liečba je symptomatická, vhodné je cmúľať pastilky proti bolestiam hrdla. Dvakrát denne si môžete dať Brufen. Ak by sa Vám ťažkosti nezlepšili, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková