Prečo ma bolí žalúdok, keď sú moje vyšetrenia v poriadku?

Zodpovedané
12. mar 2023

Dobrý deň,

mám neustále bolesti žalúdka, ktoré mi vystreľujú do chrbta, medzi lopatky, do bokov a pod rebrá. Absolvovala som sono, CT a aj gastro, keďže bolo u mňa podozrenie na vredy. Vyšetrenia sú v poriadku, nič nenašli, akurát, že na pečeni mám trošku tuku, ale že to nie je nič závažné. Moje bolesti nie sú na nevydržanie, ale napriek tomu ma znepokojujú. Čakám ešte na výsledky, keďže na gastre mi brali dve vzorky na Helikobakter pylori a ešte na niečo, ale to som už zabudla. Pred asi mesiacom mi brala obvodná stolicu a tam sa Helikobakter nepotvrdil.

Absolvovala som aj imunológiu, kde mi spravili nejaké testy na alergie ešte v ambulancii. Tam sa tiež alergie neukázali a čakám ešte na výsledky z krvi. Pán doktor mi kázal sa ešte objednať na vyšetrenie, tzv. SIBO test, že či nemám premnožené baktérie, keďže som asi pol roka bola na ATB. Stále cítim, ako mi krúti črevá a mám aj hnačky alebo zápchy, posledné dni skôr hnačky. Podotýkam, že trpím panickou poruchou a úzkosťami už skoro 3 roky.

Z čoho by mohli prameniť bolesti žalúdka, keď sú vyšetrenia v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyskúšajte sa ešte poradiť s fyzioterapeutom, príčina môže byť aj ortopedická.

Podiel na Vašich ťažkostiach môže mať aj panická porucha a úzkosť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková