Prečo ma dlhodobo bolia uzliny?

Zodpovedané
14. dec 2020

Dobrý deň,

dlhodobo ma bolievajú uzliny (cca 4x do mesiaca) vzadu na krku aj vpredu pod sánkou, ale zväčšené nie sú. Bolia nie na dotyk ale stále. Bolesť sa následne rozširuje. Takže okrem uzlín ma bolia aj ďasná a spánky.

Mám pocit ako keby to bola začínajúca migréna. Absolvovala som vyšetrenie u zubára aj ORL a nenašli žiadny nález.

Aké vyšetrenia by ešte pripadali do úvahy aby, som zistila z čoho to je?

Môže to byť spôsobené citlivosťou na počasie/tlak?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemyslím si, že Vás bolia uzliny, keď píšete, že ORL a zubný nález máte v poriadku, lymfatické uzliny zvyčajne bolia pri zápalových ochoreniach.

Takto sa nedá určiť príčina Vašich ťažkostí, problém môže byť napr.aj ortopedického pôvodu, migréna sa prejavuje pulzujúcou jednostrannou bolesťou hlavy s tzv.aurou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková