Prečo ma páli jazyk?

Zodpovedané
24. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Páli ma jazyk a už dva roky chodím po lekároch. Nikto nevie povedať, že z čoho to mám. Žiadne stery mi nerobili. Odpoveď lekárky bola, že to môže byť psychického pôvodu. Bola som teda u psychiatra, užívam antidepresíva a problém s jazykom je horší a horší.

Jediné, čo mi trochu zmierni pálenie je, že keď žujem živačku. Pálenie je úplne vzadu. Je to čosi také ako keby ste sa napili vriaceho čaju. Na gastro vyšetrenie som už bola.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

možno by som pri Vašom probléme ešte vyskúšala podávanie vitamínov skupiny B, ktoré sú indikované pri poškodení nervov.

Môže ísť o dráždenie nervu, ktorý inervuje jazyk. Môžete teda vyskúšať preparát Milgammu, ktorú treba užívať aspoň 3-4x denne minimálne jeden mesiac.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková