Prečo ma pália nohy?

Zodpovedané
25. júl 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už rok mám pálenie nôh. A to hlavne vtedy, keď dlhšie stojím. Mám vysunutí platničku a povedali mi, že to nie je na operáciu. Bolesti sú čoraz väčšie.

Užívam už Doretu od bolesti dvakrát denne.

Ako si môžem tlmiť bolesti?

Čo mi odporúčate,

Ďakujem

Dobrý deň,

pálenie nôh môže byť spôsobené aj kŕčovými žilami. Počas státia sa pálenie zhoršuje. V tomto prípade je vhodné navštíviť angiológa.

Ďalšou možnou príčinou pálenia nôh môže byť problém s chrbticou - platničkami. V tomto prípade sa odporúča užívať lieky od bolesti, Milgammu a cvičenie pod dohľadom fyzioterapeuta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková