Prečo ma po jedle bolí brucho?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

už dlhší čas ma po jedle bolí pod ľavým rebrom. Cítim, že som plná a brucho mám nafúknuté. Je to pocit, ako keby mi niečo tlačilo, resp. plávalo pod ľavým rebrom. Občas to cítim aj na druhej strane.

Keď idem niečo robiť, alebo keď sa zohnem, tak mám pocit, že mi niečo zavadzia. Lekárka mi dala Iberogast. Jem až poobede o 17tej, snažím sa jesť zdravšie jedlá. Potom zjem trochu niečo večer.

O aký problém sa môže jednať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak jete Vaše prvé jedlo o 17:00, tak to nie je správne pre Vaše trávenie.

Základom pre dobré trávenie je pravidelná strava v menších množstvách. Pri pocitoch plného brucha, plynatosti a bolestiach brucha sa môže jednať o Helicobacterovú infekciu.

Bolo by dobré najprv upraviť stravovacie návyky, a ak sa Váš stav aj napriek tomu nezlepší, tak by ste mali konzultovať Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková