Prečo ma po zjedení obedu preženie?

Zodpovedané
13. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Stáva sa mi, že ak sa ráno nestihnem najesť a až obedujem, tak do 30 minút ma doslova preženie. Pritom je jedno aký druh jedla skonzumujem.

Stolica je vodová žltkastej farby. Žlčník už nemám a iné ťažkosti necítim. Najprv som si myslela, že je to stresového pôvodu, ale je to jedno. Hlavný faktor mi tam vychádza len to, že ak dlho nejem.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

príčinou bude pravdepodobne to, že dlho neprijímate žiadnu potravu, a preto dochádza k rýchlemu tráveniu a máte uvedené ťažkosti.

Sama ste si aj v otázke uviedli príčinu Vašich ťažkostí, keď je teda trávenie v poriadku. Keď sa naraňajkujete, tak treba si dávať pozor na pravidelnú stravu.

Nemyslím si, že ide o nejaké ochorenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková