Prečo ma stále bolia oči?

Zodpovedané
17. dec 2020

Dobrý večer,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 20 rokov a už roky mám bolesť očí. Začalo to zrejme koncom 9. ročníka ZŠ. Presne vtedy som si všimol aj kruhy pod očami. Je to taká tupá bolesť za očami, rezavá a bodavá.

Mávam časté bolesti hlavy a bolesť krčnej chrbtice. Plus problém s rečou. Bolesť očí je dosť otravná a nepríjemná. Bol som aj u očnej a aj na alergologickom vyšetrení. Očný tlak mám ok.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť hlavy môže spôsobovať aj problém s krčnou chrbticou, preto by Ste mali navštíviť fyzioterapeuta, ktorý by Vám ukázal rôzne cviky, ktoré by Vám mohli pomôcť.

Ako praktický lekár pre dospelých by som Vás pri ťažkostiach s očami poslala na očné a alergológiu.

Keďže sú vyšetrenia v poriadku, tak myslím si, že by sa malo doplniť neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková