Prečo mám bolesť chodidla?

Zodpovedané
29. okt 2019

Dobrý deň,

dnes v noci som sa zobudila s bolesťou chodila na vyznačenom mieste. Je to pod tou kostičkou a aj zo strany. Je to mierne opuchnuté a bolestivé na dotyk aj pri chôdzi.

K ortopédovi sa u nás v meste čaká pol roka a momentálne berie až od nového roka,

Môže ísť o niečo vážne, alebo ide iba o nejaký výrastok?

Môže mi pomôcť nejaká masť?

Poradil by mi aj chirurg?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesti nohy na uvedenom mieste sú zvyčajne spôsobené plochou nohou, kedy klenba nohy nie je dostatočne vytvarovaná.

Na určenie diagnózy je potrebné odborné vyšetrenie a RTG. Pokiaľ koža nad bolestivým miestom nie červená, tak nemalo by ísť o zápal okolitých štruktúr.

Lokálne je vhodné používať masti, ktoré tlmia bolesť a zápal, napr. Dolgit krem, Ibalgin krém, Voltaren gél. Pri silnej bolesti sú indikované lieky proti bolesti.

Ak by pretrvávali silné bolesti, tak si myslím, že by Vás mohol vyšetriť aj chirurg, aby ste nemuseli čakať pol roka na ortopedické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková