Prečo mám bolesti hlavy, tlak v hlave a pocit škrtenia?

Zodpovedané
15. nov 2020

Dobrý deň,

pred 2 rokmi mi zistili tetániu a neskor panickú poruchu. Pol roka bol počas liečby Sertralinom (ad) kľud, no minulý týždeň znova veľké bolesti hlavy (spánková oblasť), tlak v hlave a na krku pocit škrtenia. Pridalo sa aj zhoršené videnie ako keby som nevedela zaostriť zblízka do diaľky na chvíľku.

Pred 7. dňami mi navýšili antidepresíva z 50 mg na 100, no stále nič moc. Každý deň mám tie tiky v hlave. Mám problém aj krčnou chrbticou. Bojím sa, či to nie je vysoký tlak, hoci iné príznaky nepociťujem. Mám paniku z tlakomeru. Naposledy mi lieky nedali, vraj to mám situačnú hypertenziu. Tlak u internej som mala 120/80 na oboch rukách. Ostal mi iba Nebilet na búšenie srdca.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa uvedenej hodnoty krvného tlaku usudzujem, že Váš krvný tlak je v poriadku.

Ak ste mali v minulosti podobné príznaky, tak môže ísť opäť o problém s panickou poruchou. Po navýšení antidepresív nedôjde hneď k zlepšeniu. Stav sa zvykne upraviť do troch týždňov od navýšenia dávky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková