Prečo mám bolesti na hrudníku?

Zodpovedané
25. okt 2021

Dobrý deň,

od včera večera mám bolesti na hrudníku. Ani som poriadne nespala, pretože to je oveľa horšie počas ležania. Cez deň ma to až tak nebolelo. Ako si ľahnem, tak to bolí a páli medzi rebrami.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak u Vás stále pretrvávajú bolesti na hrudníku, tak mali by ste byť vyšetrená u Vášho lekára.
Ak sú bolesti viazané na pohyb alebo na zmenu polohy, tak príčina bude najskôr ortopedická. V tomto prípade sú indikované lieky tlmiace bolesť a zápal.

Bolesť na hrudníku, ktorá sa objaví vždy keď si ľahnete môže ešte súvisieť s nadmernou tvorbou žalúdočnej kyseliny. Ak sa toto potvrdí, tak Vám budú predpísané lieky, ktoré tlmia tvorbu tejto kyseliny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková