Prečo mám bolesti pod pazuchami?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

dlhšiu dobu striedavo pociťujem silnú bolesť pod pazuchami a nemôžem sa niekedy týchto miest ani dotknúť. Robia sa mi malé hrčky, ktoré akoby "cestovali". Bolesť ide bokom pod prsia a do nich. Potom na pár dní ustane a znovu. Nepoužívam bežne deodoranty ani žiletku.

Prosím, poradíte mi, čo s tým?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri týchto problémoch je vhodné skontrolovať sono uzlín v podpazuší, môže ísť aj o zhoršený odtok lymfy, teda lymfedém. V tomto prípade je účinné cvičenie a režimové opatrenia, ako napr. vyhýbať sa kofeínu, alkoholu a fajčeniu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková