Prečo mám bolesti prsníka?

Zodpovedané
30. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Veľmi ma bol ľavý prsník a bolesť cítim aj pod pažou. Keď si to stlačím, tak cítim bolesť aj pod prsom ako sú rebrá. V krku cítim ako keby mám hrčku. Bolesť prsníka mi ide ako od chrbta. Pod pažou zarovno prsníka a smer k prsníku.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je prítomná bolesť prsníka a koža je červená, tak môže ísť o zápal. Ak je prítomná iba bolesť, tak treba uvažovať aj nad pásovým oparom, teda herpesom. Preto by ste mali navštíviť Vášho lekára, aby určil má základe vyšetrenia diagnózu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková