Prečo mám bolesti v mieste vpichu po spinálnej anestéze?

Zodpovedané
20. máj 2021

Dobrý deň,

som 6 mesiacov po cisárskom pôrode v spinálnej anestéze a stále mám bolesti v mieste vpichu. Ale len vtedy, keď robím záklon (ako mostík) a trochu aj pri predklone.

Jemne mi tŕpne aj ľavá noha a ruka, ale nie celá. Tŕpnutie cítim len na určitých miestach a tiež aj ako keby zimomriavky v tých častiach.

Súvisí to s anestézou, alebo mi niečo narušili pri vpichu?

Alebo to ide od boľavej chrbtice?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti môžu a nemusia súvisieť s anestézou.

Pri zakrivenej chrbtici je problematickejšie pichať takýto typ anestézy. Ak Vám tŕpnu končatiny, tak bolo by vhodné doplniť neurologické vyšetrenie a následne navštíviť fyzioterapeuta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková