Prečo mám časté bolesti na hrudníku?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

v septembri som mala tri týždne angínu. Brala som antibiotiká a odvtedy mi píska v pravom uchu. Doktorka vraví, že je to tinnitus a poslala ma na CT vyšetrenie, ktoré ešte len bude. Ale od choroby mám mierne bolesti na hrudníku a občas ma bolí ľavá ruka. Liečim sa na vysoký tlak a štítnu žľazu, ale EKG bolo v poriadku. Niekedy mi pulz vyskočí max. na 90/min. Vyšší nebýva, ale vtedy mávam tie bolesti.

V novembri mám dostať EKG Holter a mam ísť na kontrolu na endokrinológiu. Okrem bolesti na hrudníku nič iné necítim. Nie som unavená a necítim závrate. Len tú zvláštnu zvieravú bolesť na hrudníku. Pravidelne cvičím (bežiaci pas, indiánsky beh asi 50 minút) a nemám s tým problém.

Za dva roky som schudla 20 kg.

Čo mám robiť do tej doby kým pôjdem na kontrolu?

Mám strach, či nebudem mať infarkt. Som na materskej dovolenke s chorým synom.

Ďakujem

Dobrý deň,

s bolesťami na hrudníku by ste mali byť určite vyšetrená u Vášho lekára a nečakať do kardiologického vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková