Prečo mám často v moči acetón?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som diabetička 1 typ a glykovaný hemoglobín mám 5,4. Ale v moči sa mi častejšie vyskytuje acetón.

Keď ráno vstanem, tak mi zafarbí na 1 políčko. Aj keď niekedy pijem menej vody, vtedy tiež zafarbí.

Môže to byť z toho, že poslednýkrát mám večeru o 18. hodine a odvtedy už nič nejem?

Ďakujem

Dobrý deň,

diabetici 1.stupňa majú acetón v moči pri hyperglykémii alebo pri metabolickej ketoacidóze.

Ďalšou príčinou je hladovanie alebo chudnutie. Príčinou zvýšenia acetónu môže u Vás teda byť aj skorá večera.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková